رابطه سفر با بهبودی روابط عاطفی

رابطه سفر با بهبودی روابط عاطفی
دنیای ما پهناور است و جست‌وجویش با سفر برای بسیاری از افراد جذاب است. ایا می‌دانید که افزون برسفر کردن و خوش‌گذراندن در سفر، مسافرت بر زندگی و رابطه عاطفی شما نیز تاثیر مثبت دارد؟ با وجود این‌که افراد به دلایل گوناگونی مثل بیزینس و تفرج ودیدار دوستان بلیط هواپیما، ترن و یا اتوبوس می‌خرند و سفر می‌کنند، ولی دلیل قاطع برای مسافرت کردن می تواند بهبود رابطه عاطفی‌تان باشد. اما دقیقا چطور سفر کردن، می‌تواند سبب بهتر شدنرابطه عاطفی شما شود؟ برای دریافت پاسخ ا در ادامه مطلب با ما ال پرواز همراه باشید.

کشف حقایق درونی خود

هر روز که از خانه بیرون میرویم و در تکاپوی زندگی در تلاش هستیم تا به وظایفمان برسیم، گویی زندگی ما به حبابی تبدیل شده که خروج از آن برای ما سخت شده است. این حباب برای شمابه عنوان “منطقه امن” آشنا است. مسافرت به خارج از منطقه امن شما، تجربه ای چشم نواز است که به شما تجربه ایاز خودکفایی و درک ومفهومی بااهمیت ارزش هایی که در زندگی دارید (از جمله روابط عاطفی شما) می‌دهد. وقتی شما از این منطقه با سفر کردن بیرون می‌روید، نسبت به خودتان وپیرامون شناخت ببهتری پیدا می‌کنید و همین امردر مورد هم‌سفر شما هم اتفاق می افتد. او نیز نسبت به خود و شما به شناخت بیشتری می‌رسد و همواره شناخت خود در تقویت رابطه عاطفی با دیگران جزء قدمهای اولیه و موثر است.

خلق خاطرات یگانه با همسفرتان

جدااز این‌که با چه فردی سفر می‌کنید، در آن زمانی که دارید با هم‌سفرهایتان به گشت و گذار می‌پردازید، خاطرات خوش ودلچسب نیز برای هم خلق می‌کنید. در حالی که مسافرت می تواند گاهی اوقات برای یک رابطه چالش برانگیز باشد، محققان می‌گویند استرسی که زوجین باید در طول سفر مدیریت کنند به آنها کمک می‌کند چیزهای زیادی درباره یکدیگر یاد بگیرند. محققان میگویند این نوع استرس در حفظ رابطه کاملا موثر است. هنگام مواجهه با عوامل استرس‌زای کوچک در مسافرت، زوجین مقاومت بیشتری در برابر استرس پیدا می‌کنند و یاد می‌گیرند چگونه با هم از موانع عبور کنند.

در مسافرت بیشتر شریک عاطفی خودرا خواهید شناخت

سفر کردن در کنار این‌که سبب می‌شود شما حس هم‌دردی بیشتری در مورد ادوستان و اطرافیان خود پیدا کنید، یک فرصت طلایی برای شناخت شریک عاطفی شماست. ازاین رو، بسیاری از روانشناسان ادعا می‌کنند که سفر نه تنها صفات خوب زوج عاطفی زندگی شما را نشان می‌دهد، بلکه ویژگی‌ که ترجیح می دهید مورد توجه قرار نگیرد را نیز برای هم آروشن می‌کند. با این حال، اگر بعد از مسافرت با هم، دیدید که شما و شریکتان با هم سازگار نیستید، می‌توانید رابطه‌ای را که نمی‌خواهید در آن قرار داشته باشید را پایان دهید ویا برای بهبودی ان از روانشاسان استفاده کنید .

دلسوزتر شدن انسان

ما تمایل داریم کمی خودخواه و خودرای شویم که این امر اغلب برروابط وزندگی تأثیر سوء می‌گذارد. مسافرت می تواند کاملا تفکرات شما را تغییر دهد، انتقاد شما را کمتر کند و همدردی و هم‌حسی شما با شریک عاطفیتان را افزایش دهد. هنگام مسافرت با سنت ها و هنجارهای مختلف رفتاری روبرو می شوید که باعث می‌شود قبول کنبد در همه چیز تنوع و تفاوت وجود دارد. بعد از مدت زمانی راکه به مسافرت سپری کردید، متوجه خواهید شد که چگونه طرز تفکر شما تغییر کرده است و بر همه زوایای زندگی از جمله شغل شما تأثیر خوب خواهد گذاشت.دکتر کلارا جنکینز ، دکترای منابع انسانی می گوید: “ما متوجه شده‌ایم کارمندانی که غالبا مسافرت می‌کنند، نسبت به کسانی که مسافرت ندارند، بازیکنان تیمی بهتری هستند.” این امر به درک تنوع مربوط می‌شود ،که سفر به شما یاد می‌دهد..

افزایش عزت نفس شما با سفر کردن

مسافرت در مورد استقلال فردی به شما می‌آموزد و به شما کمک می‌کند متوجه شوید که می‌توانید به هر هدفی که می‌خواهید برسید. یک تجربه وحس جدید می‌تواند در ایجاد اعتماد به نفس روشن شدن ذهنتان به شما کمک کند، زیرا با تصمیمات جدیدی روبرو هستید که قبلا هرگز مجبور به اتخاذ آنها نبودید. مسافرت جای شک وتردید نیست، بنابراین هر تحرکی که انجام می‌دهید باید محکم وقاطع باشد. بنابراین صرف‌نظر از این‌که با شریک زندگی خود یا دوست تجاری سفر می‌کنید یا تنها، بیشتر باید به تصمیمات خود اعتماد وتکیه کنید. هنگام مسافرت هم‌چنین متوجه میشوید که افرادی که در خارج از کشور ملاقات می‌کنید تمرکز کمتری بر ظاهر وپوشش شما دارند و توجه بیشتری به شما و آن‌چه که می‌گویید دارند. این به شما کمک می‌کند تا نقص های خود را فراموش کرده و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

مقصد سفر است نه طی مسیر

به جای تمرکز روی مقصد نهایی سفر خود، سعی کنید از هر لحظه سفر از همان ابتدا از جمله امادگی سفر برنامه ریزی برداشتن لوازم، سفر و هر برخوردی که دارید لذت ببرید. با این کار، لذت بردن از چیزهای کوچک‌ و قدردانی از هر لحظه از زندگی برای شما ساده‌ خواهد شد. مسافرت به ما یاد میدهد که چگونه به چیزهایی که داریم بها دهیم و چگونه از خودمان تشکروسپاس گذاری کنیم و به همین دلیل باید لحظه لحظه آن را گرامی بداریم.

مزایای سفر کردن برای زوجین

محققان میگویند زوج‌هایی که با هم مسافرت میکنند، از رابطه عاطفی خودبیشتر رضایت دارند نسبت به زوج‌هایی که کمتر با هم سفر می‌کنند یا اصلا با هم سفر نمیروند. در این بررسی، ۸۶٪ پاسخی که به صورت زوجی سفر می‌کردند معتقد بودند که رابطه عاشقانه در رابطه آنها هنوز زنده است، در مقایسه با ۷۳٪ از پاسخی که با هم سفر نمی‌کردند. ۹۴٪ پاسخ‌دهندگانی که به صورت زوج سفر می‌کردند گفته اند که نسبت به شریک عاطفی خود حس نزدیکی بهتری دارند در مقایسه تنها ۸۶٪ درصد از پاسخ‌دهندگانی که با هم سفر نمی‌کردند این حس را دارند.. ۸۴٪ از پاسخ دهندگانی که به صورت زوج سفر می‌کردند این نظر را دارند که آن‌ها زمان باکیفیتی را با هم می‌گذرانند، در حالی که این عدد در مورد پاسخ دهندگانی که این کار را نمی‌کنند، تنها ۷۰ درصد است.. زوج‌هایی که با هم سفر می‌کنند بیشتر احتمال دارد که اهداف و خواسته‌های مشابهی داشته باشند، همچنینموازنه زمانی مطلوبی در با هم و جدا از هم بودن دارند و سرگرمی ها و علایق یکسانی نیز دارند. آن‌ها هم‌چنین در مورد چگونگی صرفزمان وپول توافق بیشتری با هم دارند، آنها با یکدیگر می‌خندند و با هم سرگرم می‌شوند. آن‌ها هم‌چنین اختلافات را به خوبی کنترل می‌کنند و بیشتر اعلام می‌کنند که همسر زندگی آنها صبور است. آن‌ها این حس را دارند که شریک عاطفی آن‌ها بهترین دوستشان است.. سخن آخر برای داشتن سفری خوب میتوانید با مشاوران ما در این زمینه مشورت کنید..
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *